درمان کلسترول

دسته‌بندی: مقالات درمانی
تاریخ: 1 بهمن 1399
بازدید: 1
درمان کلسترول

درمان کلسترول

کلسترول یک ماده مومی شکل می باشد که در چربی ها پیدا می شود. بدن انسان برای ساخت سلول های سالم به کلسترول نیازمند است ، با این حال کلسترول بالا خطر ابتلا به بیماری قلبی را بسیار افزایش می دهد. هنگامی که انسان دچار کلسترول بالا می شود، رسوب چربی در رگ های خونی افزایش می یابد. در نتیجه این رسوب ها مانع گردش خون در رگ ها خواهند شد. در این شرایط خون حاوی اکسیژن به اندازه کافی به قلب نمی رسد و خطر حمله قلبی را بسیار افزایش می دهد.
این بیماری ممکن است ارثی باشد، اما اغلب در نتیجه سبک زندگی ناسالم و انتخاب های نادرست بروز می کند، بنابراین کلسترول بالا قابل پیشگیری و قابل درمان است. یک رژیم غذایی سالم، ورزش کردن منظم و مصرف دارو می تواند به کاهش کلسترول منتهی گردد.
نشانه های کلسترول بالا
کلسترول بالا دارای هیچ نشانه ای نیست. یک آزمایش خون تنها راه برای کشف کلسترول بالاست.

علت کلسترول بالا
کلسترول در خون حمل شده و به پروتئین ها متصل می گردد. این ترکیب کلسترول و پروتئین را لیپوپروتئین می نامند. احتمالا در مورد انواع مختلف کلسترول براساس نوع کلسترولی که لیپوپروتئین حمل می کند، شنیده اید. انواع مختلف کلسترول عبارتند از:

• لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL). کلسترول مضر یا LDL ذرات کلسترول را در بدن شما حمل می کند. LDL در دیواره های شریان ها ساخته می شود و باعث تنگ و باریک شدن آنها می شود.

• لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL). کلسترول مفید یا HDL کلسترول اضافه را گرفته و آن را به کبد باز می گرداند.
عوامل تحت کنترل – مانند عدم تحرک، چاقی یا رژیم غذایی ناسالم – با بالا بودن LDL و پایین بودن HDL در ارتباط می باشند. عوامل خارج از کنترل شما نیز در بالا یا پایین بودن سطح کلسترول ها نقش مهمی دارند. به عنوان مثال ساختار ژنتیکی شما ممکن است مانع حذف LDL توسط سلول ها از خون گردد یا باعث شود کبد بیش از حد کلسترول تولید نماید.

علائم کلسترول بالا

تورم و بدون حس بودن بدن از جمله نشانه های ابتدایی در جهت آگاهی از کلسترول بالا می باشد . این واکنش زمانی رخ می دهد که لیپیدهای در هم انباشته شده از گردش خون موثر پیشگیری می نمایند و این کار دلیل بر پایین آمدن اکسیژن و مواد مغذی عضلات می شود. نشانه ی دیگر مختص ب بوی بد دهان است که تنفس بد بو و بوی بد دهان از جمله علائم بسیار رایج اشخاصی می باشد که دارای کلسترول بالا هستند. وقتی کسی دچار این عارضه می باشد به مرور زمان دلیل بر تشکیل مشکلات مهم در فرایند هضم مواد غذایی می گردد و این فرایند خود دلیل بر بوی بد دهان می شود. نمونه بعدی نفخ و سوء هاضمه است ، که در این حالت لیپیدهای اضافی در خون و کبد متابولیسم بدن را با اختلال رو به رو نموده و از هضم موثر پیشگیری می شود و بخصوص زمانی که غذاهایی با میزان چربی بالا مصرف می شود. از جمله موارد دیگر سردرد و سر گیجه می باشد که زمانی که کلسترول بالا باشد دلیل بر کاهش اکسیژن خون و در نتیجه از دست رفتن تعادل بدن می شود . مشکلات دید , یبوست , درد در قفسه سینه , خستگی و ضعف مزمن , مشکلات پوستی و همچنین آلرژی های غذایی از جمله مواردی می باشد که فرد مبتلا نشان می دهد که دچار کلسترول بالا شده است

درمان کلسترول با قهوه گانودرما
________________________________________
داو های کاهش کلسترول خون بالا مانند اسیدهای چرب امگا ۳ داروهای پایین آورنده کلسترول (استاتین ها – آسپرین – ازتیمایب – رزین ها ) همگی در قارچ گانودرما ترپنوئید های به نام گانودریک اسید وجود دارند که خاصیت ضد التهابی و ضد ویروسی دارد و همچنین از جذب و سنتز کلسترول جلوگیری مینماید و باعث کاهش چربی خون‌ میگردد. شما عزیزان می توانید با مصرف روزانه یک ساشه قهوه گانودرما کلسترول خون خود را کاسته و در طول زمان مصرف به تدریج آن را درمان کامل نمایید . این قارچ شگفت انگیز سرشار از ویتامین بوده و حتما توجه داشته باشید که این گیاه هرگز آسیبی به بدن شما نخواهد رساند .و بلعکس با داشتن انواع ویتامین به پادشاه گیاهان معروف شده است . استفاده از این قارچ در قهوه لذت مصرف آن را چند برابر ساخته است . حتما توجه فرمایید که قبل از خرید قهوه گانودرما و مصرف آن با متخصصین و کارشناسان ما مشورت نموده و پس از طرح کامل بیماری قهوه مخصوص به درمان آن بیماری را خریداری نمایید. برای پایین آوردن کلسترول خون مصرف مرتبط گانودرما تا درمان کامل الزامی است .

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید.

رفتن به بالای صفحه

۰۹۱۱۲۰۰۲۳۴۹
با ما در تماس باشید

 

شهر بیز (بیز سی تی) به عنوان یکی از نمایندگان مستقل شرکت بازاریابان ایرانیان زمین در زمـینه ارئــه محــصولات ســـلامت مــــحور با عنــوان تجاری DR.BIZ برای سهولت هر چـــه بیــشتر شـما مشـتریان عــزیز با امکـــانات ویژه ای اعم از مشــاوره های قبل از خرید و ارسال مرســوله ها و سفـــارشات شمـــا به نقاط مختلف ایران شروع به فعــالیت کرده است و به لطف خداوند متعال و پشتیبانی شما توانسته است مسیر خــــود را در زمینه حضـــور در بازارهای دیجیتال پیدا کنـــد. باشد که بتوانیم در این مســـیر به شمــــا مشـــتریان و همـــکاران آینده خدمات مناسب با اعتماد شما را ارائه دهیم .